ya herra ya merra!

Geçenlerde başlattığım sosyal sorumluluk projesi bir sike yaramadı. Blogu okuyanlar ya sosyal sorumsuz ya da benden umutsuz. Daha bi gelecek vaadeden kişileri topluma kazandırmak istiyorlar (herhalde). Neyse, ben de "amaaaağn sikime kadar" diye düşünerekten 3 hafta boyunca takip ettiğim bir alman iti ilanının ilanvereniyle (nasıl bir isim tamlamasıdır bu) iletişime geçtim. Cebimdeki üç kuruş paraya, Görkem'in manitasının bisiklet parası eklenince, itin parasının 1/3'ü tamamlandı.

«1/3'ü demişken.. Ceykıl'ın ve Görkem'in manitasının paraları toplamı, itin parasının 2/3'üne denk gelmektedir. Ceykıl bu paranın 4/10'unu taksiye harcayıp, 1/10'unu cep harçlığı olarak ayırmıştır. İnsaflı it sahibi, eline geçen 5/10'luk paranın 1/5'ini Ceykıl'a harçlık olarak geri iade ettiyse, Ceykıl toplamda bu herife kaç TL borçlanmıştır? (Cevap: Ulan amcık hiç sayı verdin mi de TL sonuç istiyorsun?) Bi de "bu bakkal problemleri ilerde ne işimize yarayacak?" diyosunuz..»

Gecenin 11inde iti alıp geldik. Ertesi gün yıkadık ettik. Cebimde beş kuruş kalmadığı için 8. sınıf kalite kuru mama almak durumunda kaldım vs.vs. "Açtık ama mutluyduk be" diye klişeleşmiycem. Kalan borcu ödeyebilmek için (ki düşününce neredeyse itin tüm parasına eşit bu meblağ) 1 hafta zamanım vardı. Şansın böylesi.. Paranın neredeyse tamamını ilk günden kazandım (yazar burada OMFG demek istiyor).

Dişi köpek sahibi olmak, manevi olarak zor bi işmiş. Parka götürdüğümde koca koca köpekler, kızıma sürttürüp kaymaya çalışıyorlar falan çok sinirleniyorum. "Erkek köpeği olan bir dişi bulursam, takasa girebiliriz" gibisinden hain ve abazan planlarım da yok değil tabi ki (karşılıklı kız alıp vermece olayının adını unuttum. onu yazıcaktım hatırlasaydım). Hatta bi tane kestirdim gözüme bakalım hayırlısı..

Anlaşılacağı üzere sosyalleşmeye de başladım. İsimsiz Köpek Sahipleri Topluluğu gibisinden adı konmamış gizli bir örgütlenme var. Ona mensup oldum işte. Her gün yarım saat muhabbet ettiğim fakat sadece köpeklerinin adını bildiğim 8-10 tane insan evladıyla tanıştım.

Neyse işte, köpek aldım hayatım değişti onu haber vereyim dedim. Adını da Hera koydum. 4-5 sene sonra bi kere seviştirip bir erkek yavru alıcam, onun adını da Zeus koyucam.

9 homurtu:

Cihad TÜRKSOY dedi ki...

Abazalık konusuna gelene kadar yazını dikkatlice ve keyifle okuyordum kanka. Abazayım diye itirafta bulundun, köpekte dişi. daha fazla bu konu üzerine düşünmek istemiyorum, hayır.
Seni seviyorum, hayırlı olsun. Hera'yla mutluluklar.

Dr.Ceykıl dedi ki...

Evet, dişi köpek bakımının manevi zorluklarının ikinci sırasında da bu geyik var. "Çüküyle barışık pornoyla karışık" her ademoğlu yapıyor en az bir kere çeviriyor bu geyiği. Geyiği çevirmesi eğlenceli, hedef olmak yıpratıcı. Arz ederim. Ehe.

son kıllanma tarihi dedi ki...

yazıyla ilgili yorumu geç de şimdi, şu üstteki bannera hayran kaldım, dibim düştü. çok başarılı!

athırsızı dedi ki...

kendını o ıtın yerıne hıc koydunmu sen. 3-5 sene sonra cıftlestırıp yavru alacakmıssın. Yapılırmı bu hayvana be senı baglasalar 4-5 senede bı kuku verseler ne dersın mudur. ınsaflı ol yaw. senede bır yapalım sunu:)

Dr.Ceykıl dedi ki...

napıcam peki hayvana ertesi gün hapı mı içiricem seviştirdikten sonra? o kadar yavruyla her sene uğraşılmaz. bi kere sevişsin, sonra kısırlaştırırım zaten, aseksüel olur. problem kalmaz :D

minik dedi ki...

(karşılıklı kız alıp vermece olayının adını unuttum. onu yazıcaktım hatırlasaydım)
cevaplıyorum berdel .

Dr.Ceykıl dedi ki...

öptüm gıdından :)

minik dedi ki...

urfalıyam dağlıyam

Dr.Ceykıl dedi ki...

5 sene geçti, Hera hala sevişmedi.

Yorum Gönder

 
twitter da kullanıyorum